Canina Mořské řasy 225tbl

Zlepšují pigmentaci kůže, srsti, nosu, okrajů očních víček, drápů, nášlapných polštářků tlapek, očí. U jedinců s nepigmentovanou pokožkou výrazně snižují nebezpečí různých kožních potíží. Obsahují množství stopových prvků, vitaminy, karotenoidy a minerály. Čistě přírodní produkt získávaný šetrným sušením hnědých mořských řas druhu Ascophyllum nodosum.

Dostupnost Skladem na centrálním skladu
Možnosti doručení
Kód: BF26840
329 Kč / ks 294 Kč bez DPH
Canina Mořské řasy 225tbl

Čistě přírodní produkt získávaný šetrným sušením mořských řas. Užívá se k zvýraznění pigmentace kůže, srsti, nosu, okrajů očních víček, drápů, nášlapných polštářků tlapek, očí.

- zlepšuje pigmentaci kůže, srsti, nosu, okrajů očních víček, drápů, nášlapných polštářků tlapek, očí
- u jedinců s nepigmentovanou pokožkou výrazně snižuje nebezpečí různých kožních potíží
s mnoha stopovými prvky, vitamíny, karotenoidy a minerálními látkami
- čistě přírodní produkt získávaný šetrným sušením mořských řas druhu Ascophyllum nodosum
- bohatý obsah aminokyselin

Doporučená denní dávka:

  • Psi: 2 tablety na 10 kg hmotnosti, max. 10 tablet
  • Kočky: 1 – 2 tablety denně
  • Podávejte s běžným jídlem.

Odborný názor od RNDr. Ivana Stuchlého

Řasy jsou organismy řazené do rostlinné říše, náležející mezi tzv. nižší rostliny, a zabývá se jimi speciální vědní odvětví botaniky (algologie). Je jich mnoho druhů a rozeznávají se řasy zelené (jejichž buňky obsahují zeleň listovou, chlorofyl), řasy hnědé, tzv. chaluhy (které kromě chlorofylu obsahují také karotenoidy aj. pigmenty) a řasy červené, tzv. ruduchy (obsahující vedle chlorofylu také betakaroten, červený fykoerytrin ad.). Rozlišují se také, podle toho, kde vegetují, řasy sladkovodní a řasy mořské. Jsou mezi nimi druhy jednobuněčné, ale i druhy mnohobuněčné, zejména v mořích i doslova obřích rozměrů, rychlostí růstu náležející k rekordmanům mezi rostlinami. Tak jako se liší řasy svým zevnějškem, liší se i po stránce fyziologické, a tudíž (kromě již uvedených barviv) i látkami (produkty metabolismu), které jejich nerozčleněné tělo (stélka) obsahuje. Rozmanité druhy řas jsou používány k výrobě doplňkových krmiv různého určení pro psy a kočky. Obvykle deklarovaným cílem jejich podávání je podpora pigmentace pokožky, srsti aj. kožních derivátů (nosu, okrajů očních víček a pysků, nášlapných polštářků tlapek a drápů) a oční duhovky. Nikoli nepodstatný je i obsah vlákniny, která upravuje střevní peristaltiku. a různých minerálií a vitaminů. Účinnost přípravků rozmanitých výrobců je odlišná nejen podle obsahu látek v použité výchozí surovině obsažených, ale i podle její kvality (pochází-li z pobřežních nebo volného moře). 

Mořská řasa fy Canina obsahuje moučku vyrobenou z hnědé mořské řasy (chaluhy) druhu Ascophyllum nodosum, pěstované faremně (i pro účely lidského konzumu) v sev. Atlantiku, která má díky svému obsahu účinných látek nejpříznivější vliv na pigmentaci psa, podporuje motilitu zažívacího traktu a dodává mu ve velmi dobře využitelné podobě (na proteiny navázané) nerostné látky ze skupiny mikroelementů, které se v jiné stravě běžně nevyskytují. Protože výchozí surovinou přípravku jsou řasy pěstované na volném moři, nikoli v blízkosti pevniny, kde jsou vody kontaminovány splachem z pevniny, odpadem z mořských plavidel a polychlorovanými bifenyly (PCB) vyluhovanými z lodních laků, sušené nejšetrnějším možným způsobem (pro zachování obsažených látek), lyofilizací (vymražením), jsou výrobky fy Canina je obsahující maximálně účinné a zcela prosté jakýchkoli nežádoucích vedlejších účinků. To umožňuje jejich použití nejen u dospělých psů, ale i u štěňat (a to již od doby, kdy začnou přijímat tuhou stravu) a stárnoucích a starých jedinců. Protože jde o přípravek ryze přírodní, neobsahující žádné přidané chemické látky, není třeba se i při vysokých dávkách obávat předávkování. Již 25 roků se Mořské řasy fy Canina těší na trhu v ČR té nejlepší pověsti. Osvědčily se nesčetněkrát při zlepšení pigmentace kůže, srsti, okrajů očních víček a pysků, nosu (jak u tzv. nosu se sezónně proměnlivým zbarvením, tak u nosu s tzv. motýlí kresbou aj. defekty) atd. Nesmírnou výhodou přípravku je, že ani při excesivních dávkách nedochází nikdy, ani při dlouhodobém či trvalém podávání, u bíle zbarvených psů ke žloutnutí a u černých k hnědnutí či 
rezavění (tizianovému nádechu) srsti. Lze je podávat i preventivně u březích a kojících fen i v případech nosu se sezónně proměnlivým zbarvením (vysvětlává-li nos v zimě, je radno začít s aplikací mořské řasy fy Canina už koncem léta, nejpozději začátkem podzimu).

ZOBRAZIT ZDROJ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: